
З благословення Архієпископа Рівненського і Острозького Варфоломія 21 травня 2014 року, в день пам’яті святого апостола і євангелиста Іоанна Богослова, апостола любові, о 9.45 годині біля Різдво-Богородичного храму смт Мізоч Здолбунівського району відбулась зустріч ковчега з 19-ма часточками святих мощей преподобних Києво-Печерських, який постійно знаходиться у Варваринському храмі с. Шпанів. Це мощі святих преподобних Іуліанії, княгині Ольшанської, Меркурія Смоленського, Спиридона Просфорника, Феодора Острозького, Нестора Літописця, Григорія Чудотворця, Никона Великого, ігумена Печерського, Николи Святоші, Сильвестра, Аліпія Іконописця, Онисифора, Григорія Іконописця, Анастасія Диякона, Пимена Постника, Агапіта Печрського Врача, Никона Сухого, святителів Нифонта, єпископа Новгородського, Симона, єпископа Суздальського, Полікарпа, єпископа Смирнського.
Зустрічали святі мощі на чолі з благочинним Здолбунівського району настоятелем храму протоієреєм Олександром Карпюком, священники- Василій Киричук, Василій Начев, парафіяни та гості храму смт Мізоч. Привіз ковчег настоятель храму с. Шпанів протоієрей Василій Романюк, який також взяв участь у хресному ході.



Святі мощі було обнесено навколо храму і о 10-й годині у храмі було відслужено молебень з акафістом преподобним Києво-Печерським. Віряни молитовно приклалися до святих мощей і зі співом пасхального канону розпочався трьохгодинний хресний хід вулицями селища з молитвою за мир і здлагоду в Україні, та за здоров’я усіх людей.



Дорогою робились зупинки для прикладання до святині вірян, що за станом здоров’я не брали участі в хресному ході, а тільки виходили з домівок, зустрічали святиню й щиро молилися. Учасники ходи багаторазово проходили під ковчегом зі святими мощами з молитвою до преподобних.
Також періодично робились зупинки й священики читали подані записки за здоров’я й помазували бажаючих святим єлеєм.

Хресний хід пройшов такими вулицями Мізоча: Дерманська, Середня, Богуна, Острозька, Сурмичі, Гагаріна, Здолбунівська, Л. Українки, Липки, Приходька, Жовтнева, Вишнева, Гоголя, Титова, 1 Травня, Б. Хмельницького, Шевченка. Після чого хресний хід знову повернувся до храму, де бажаючі ще молитовно прикладалися до святих мощей.
















Хресний хід об’єднав навколо святині всіх учасників, додав духовної наснаги християнам для несення житєєвого хреста і додав надії, що в нашому селищі й в Україні вцілому завжди пануватимуть мир, злагода і любов.
Протоієрей Олександр Карпюк
(86)